Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Wyszukiwanie

Jak zdjąć klosz z lampy wiszącej?

W swoim domu planujesz umieścić lampy wiszące? Jest to jedno z najpopularniejszych oświetleni do domów i mieszkań. Wiele osób decyduje się na zamontowanie właśnie takiego oświetlenia, ponieważ jest proste w montażu i demontażu, a także spełnia wszystkie swoje funkcje wyglądając przy tym stylowo i modnie. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się w jaki sposób dbać o lampy wiszące i ich klosze, tak by oświetlenie prezentowało się nienagannie przez długie lata.

Do jakich pomieszczeń pasuje lampa wisząca?

Lampy wiszące z kloszami świetnie sprawdzają się zarówno w mniejszych, jak i większych metrażowo pomieszczeniach. Klosz do lampy wiszącej to element oświetlenia, który sprawia, że takie modele są niezwykle uniwersalne. Klosz lampy wiszącej można bez trudu dopasować stylistyką i kolorystyką do wystroju wnętrz, tak by wszystkie elementy umieszczone w pomieszczeniu były ze sobą spójne i wyglądało stylowo. Lampy wiszące zatem polecane są zarówno do salonów, sypialni, garderoby, biur i gabinetów domowych, a nawet pokoi młodzieżowych i dziecięcych. Świetnie wyglądać będą również w kuchni i jadalni. Można je umieścić w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, eleganckim, klasycznym, minimalistycznym i awangardowym. Jednak decydując się na kupienie takiego oświetlenia koniecznie dowiedź się jak dbać o klosze do lamp oświetleniowych. Wiedząc nieco więcej na ten temat można w prosty sposób zadbać o to, by lampa zachowała wygląd „jak nowa” przez wiele lat.

Jak utrzymać w czystości lampy wiszące?

Chcesz wiedzieć jak utrzymać klosz do lampy wiszącej w nienagannym stanie? Niezbędne jest jego regularne czyszczenie. To w jaki sposób czyścić klosz lampy zależy głównie od tego z jakich materiałów został zrobiony. W naszym sklepie internetowym emibig.com.pl dostępne są klosze do lamp szklane i papierowe. W przypadku tych szklanych do czyszczenia doskonale sprawdzać się będzie woda z mydłem lub płyn do mycia szyb. Takie preparaty będą w stanie usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia z powierzchni szkła. Jeśli klosz jest papierowy to do jego wyczyszczenia nadawać się będzie jedynie szczotka do ścierania kurzu. Warto jednak pamiętać, że klosz do lampy wiszącej szklany i papierowy należy najpierw zdjąć, by możliwe było jego dokładne i bezpieczne wyczyszczenie.

Jak wymieniać żarówki w lampach wiszących?

Wymiana żarówki w lampach wiszących jest bardzo prosta. Należy postępować tak samo jak w przypadku wymiany żarówki w każdej innej lampce lub plafonie. Jednak w niektórych klosz należy zdjąć, by możliwe było wykręcenie i wymiana żarówki. To więc oznacza, że trzeba dowiedzieć się jak zdjąć klosz z lampy wiszącej prawidłowo i bezpiecznie? Tego możesz dowiedzieć się z kolejnej części naszego artykułu.

Jak zdjąć klosz z lampy wiszącej – najszybsze i najlepsze sposoby

Wydawać się może, że klosz w lampach wiszących jest zamocowany na stałe. Warto jednak podkreślić, że w większości produktów tego typu dostępnych na rynku klosz da się zdjąć i wcale nie jest to tak trudne i skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Klosz szklany do lampy wiszącej może być przymocowany na zaczepy. Jeśli chcesz zdjąć szklany klosz to należy podważyć zaczepy i w ten sposób usunąć klosz z lampy. Klosz papierowy do lampy wiszącej może być przymocowany do podstawy przy pomocy żabek lub śrubek. W tym przypadku należy delikatnie przytrzymać  klosz, a następnie odciągnąć zaczepy lub śrubki, by możliwe było jego wysunięcie. Zdjęcie klosza jest więc bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Dzięki temu wymiana żarówki lub wyczyszczenie lampy wiszącej z kloszem wcale nie jest trudne i jest możliwe dla każdego. Warto podkreślić, że do każdej lampy dołączona jest instrukcja obsługi, składania i montażu. Tak więc chcąc zdemontować klosz warto zapoznać się z instrukcją i postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Nie można przecież zapomnieć, że lampy wiszące z kloszem dostępne na rynku różnią się od siebie pod wieloma względami i należy mieć to na uwadze podczas demontażu klosza.
KLIKNIJ PO RABAT