Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Wyszukiwanie

Kinkiety nowoczesne
Kinkiety nowoczesne

Niektórzy myślą, że lampa ścienna może być stosowana jako zamiennik lampy sufitowej. Jednak niewiele w tym prawdy, bo obie stanowią dla siebie idealne uzupełnienie, sprawiając że każde pomieszczenie jest oświetlone na najbardziej optymalnym poziomie. Oczywiście, lampa sufitowa będzie zazwyczaj centralnym oświetleniem we wnętrzu. Niemniej kinkiety mają swoje szerokie zastosowanie pod względem funkcjonalności, ale też estetyki. Pełnią funkcję dekoracji, na którą zwracamy uwagę, wchodząc do pokoju, a także idealnie sprawdzają się jako dodatkowe doświetlenie przestrzeni lub podstawowe źródło światła wieczorami. Szczególnie modne są kinkiety nowoczesne, które dają nowe spojrzenie na połączenie ponadczasowej klasyki z współczesnymi rozwiązaniami.
 

Kinkiety do aranżacji wnętrz 

Kinkiet ścienny nowoczesny może wpływać na atmosferę wnętrza dwukierunkowo: poprzez estetykę obudowy i przez modelowanie światła. Światło można kierować się w górę i w dół, tworząc stożkowe struktury. Ta wyrafinowana technika doskonale kształtuje wygląd salonu, jadalni i innych pomieszczeń, równie efektownie jak w wytwornych restauracjach czy lobby hotelowych!
 

Jak wybrać odpowiedni kinkiet? 

Aby wybrać dobrze dopasowaną lampę ścienną należy zadać sobie pytanie, do jakich zastosowań i do jakiego pomieszczenia będzie potrzebny kinkiet. Są kinkiety, które mają głównie dekoracyjny charakter. Niektóre z nich zachwycają swym kunsztem i przypominają prawdziwe dzieła sztuki designerskiej. W tych lampach światło jest wprawdzie elementem całości, ale samo oświetlenie całego pomieszczenia pełni drugorzędną rolę. Istnieją także nowoczesne kinkiety, w których mają zastosowanie spoty, mające za zadanie oświetlić konkretny obszar, ale również takie, które pełnią rolę samodzielnego oświetlenia wnętrza. Z tego powodu należy dokonać słusznego wyboru, co do rodzaju kinkietu, tak aby był on dopasowany do oczekiwań domowników.
 

Kinkiety nowoczesne jako oświetlenie główne 

Dobrym wyborem są jasne kinkiety o dużej ilości lumenów, gwarantujące podstawową jasność. Doskonale sprawdzają się w takiej sytuacji lampy ścienne, emitujące światło zarówno w górę, jak i w dół, lub kierujące je w całości na ścianę. W efekcie światło jest odbijane, a następnie rozchodzi się po całym pomieszczeniu, co tworzy tzw. światło pośrednie. Polecamy także nowoczesny kinkiet na klatkę schodową. To dobre rozwiązanie dla oświetlenia ciemnych zakamarków w Twoim domu.
 

Nowoczesne kinkiety do oświetlenia konkretnych obszarów 

Do tej kategorii zaliczają się przykładowo kinkiety wyposażone w reflektory, a także oświetlenie do eksponowania obrazów. Reflektory są wykorzystywane jako alternatywa dla tradycyjnych lamp nocnych i w celu podkreślania kredensów czy przytulnych foteli. Oświetlenie obrazów pozwala na wyróżnienie ważnego dla Ciebie elementu, oświetlenie ściany z fotografiami z wakacji, który stanowią dla Ciebie szczególną wartość czy zwrócenie uwagi na cokolwiek innego, co chcesz eksponować. W żadnym z tych przypadków nie mówimy jednak o dostarczeniu podstawowego oświetlenia w pomieszczeniu.
 

Na jakiej wysokości powinna wisieć lampa ścienna? 

Jeśli lampa posiada wylot światła w górę i w dół, zaleca się jej montaż w górnej części ściany, czyli na wysokości oczu. Taki sposób instalacji sprawi, że lampa stanie się bardziej zauważalna w pomieszczeniu. Lampa designerska renomowanej marki od razu stanie się tematem rozmowy podczas wizyty przyjaciół i rodziny.
 
Nowoczesne kinkiety wewnętrzne również wymagają uwagi - jeśli w okolicy lampy znajduje się miejsce do siedzenia, nie powinno być możliwości patrzenia bezpośrednio w źródło światła z tej perspektywy. Przy wyborze lampy i sposobu rozsyłu światła warto kierować się konkretną sytuacją w pomieszczeniu.
 

Różne rodzaje kinkietów 

W kontekście wpływu na estetykę za pomocą obudowy, ważne jest określenie, do jakiego stylu wystroju wnętrza pasuje konkretna lampa ścienno-sufitowa. Kinkiety mogą przybierać formy minimalistyczne i nowoczesne albo stanowić wizualny punkt centralny pomieszczenia. Wybór odpowiedniego wariantu kinkietu ma zatem zasadnicze znaczenie: błyszczący, nowoczesny, rustykalny, klasyczny, skandynawski. To jeszcze nie koniec! Dzięki zastosowanemu materiałowi i formie, lampa ścienno-sufitowa wykonana z drewna może prezentować się równie solidnie jak meble w tradycyjnym domu, bądź też lekko i naturalnie, jak to ma miejsce w skandynawskim mieszkaniu, gdzie każdy element wyposażenia inspiruje do spokojniejszego tempa życia.
 
KLIKNIJ PO RABAT