Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Wyszukiwanie

Trendy w oświetleniu salonu – jakie lampy wybrać w 2024 roku?

Nadchodzący sezon 2024 rzuca nowe światło na najlepsze rozwiązania w oświetleniu. Co będzie królować tym razem w naszych domach? Minimalizm, a może wyjątkowy design, pełen przepychu i luksusu? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które zdobędą serca wszystkich miłośników wnętrz!

Oświetlenie w salonie 2024 — eko coraz modniejsze

Zacznijmy od ekologicznych rozwiązań, które już od jakiegoś czasu coraz częściej pojawiają się na sklepowych półkach. To właśnie ekologiczny, zrównoważony rozwój stanowi kluczowy element zagospodarowania wnętrz w XXI wieku. Nowe technologie LED skupiają się nie tylko na energooszczędności, ale i na przyjaznym dla środowiska zwiększaniu efektywności energetycznej. W przypadku salonu, jeśli chcesz postawić na długą żywotność, możesz od razu ustawić specjalne LEDy, np. tzw. spot sufitowy. Dzięki temu nie będą zabierały one przestrzeni. Jednocześnie będą bardzo korzystne pod względem niskiego zużycia energii. Na takim rozwiązaniu do salonu zyskasz zarówno elegancję, jak i oszczędność. Również wesprze domowy budżet, co jest niezwykle kluczowe w dobie rosnących cen energii.

Oświetlenie akcentowe

Przy planowaniu wystroju salonu warto pomyśleć o gustownym oświetleniu akcentującym, które podkreśli istotne elementy dekoracyjne wnętrza. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na to, co wyróżnia się w pomieszczeniu. Mogą to być zarówno meble, jak i detale architektoniczne, dodatki, dzieła sztuki, szczególnie unikalne ozdoby. Takie oświetlenie wyjątkowo dobrze spisuje się właśnie w salonach. Coraz więcej osób decyduje się podkreślić z jego pomocą obrazy, lustra, rzeźby czy meble. Warto tutaj postawić na reflektory lub lampy kierunkowe.

Minimalizm w salonie

Jednocześnie warto podkreślić to, że w 2024 roku zdecydowanie na popularności będzie wzrastać design minimalistyczny. Przede wszystkim należy stosować czyste linie, proste formy i neutralne kolory w oświetleniu salonu. Dlaczego? Takie rozwiązania, jeśli będą dominować, pozwolą światłu na wtopienie się w przestrzeń, nadając nowoczesność połączoną z elegancją. Również i tu sprawdzi się oprawa punktowa. Myśląc o oprawach, można delikatnie urozmaicić je kolorami miedzi czy złota, które są obecnie bardzo eleganckie i pożądane lub czerni czy bieli, czyli bardziej klasycznych rozwiązań.

Lampy minimalistyczne do salonu 2024

Jak wspomniano, prognozowanym trendem, są lampy minimalistyczne. Ich zastosowanie ma łączyć się z prostą i ważną filozofią mówiącą wprost, że „mniej znaczy więcej”. Kluczowe elementy to prostota i funkcjonalność.
  1. Proste, klasyczne formy:
Takie lampy powinny być proste, geometryczne, pozbawione ozdobników. Można sięgać zarówno po lampy sufitowe do salonu, lampy stołowe, lampy podłogowe i ścienne. Design powinien cechować się klasyką i nie może mieć nic wspólnego z przepychem.
  1. Neutralne kolory:
Lepiej nie sięgać po kolorowe, krzykliwe kolory lamp, które już dawno wyszły z mody. Zamiast tego warto wybrać neutralne kolory kojarzące się z elegancją. Doskonałe będą biel, czerń, beż i odcieni szarości, ale też złoty. Dzięki nim stworzy się harmonijną atmosferę, a same lampy wpasują się do salonów przygotowanych w różnorodnych stylach.
  1. Mniej ozdobników, a więcej funkcjonalności:
Oświetlenie w salonie ma być efektywne i praktyczne, nie ma zaś być źródłem głównej ozdoby.
KLIKNIJ PO RABAT